Oto Pazarından Araba Alınır Mı

Geçtiğimiz zaman içerisinde kullanılmış araçların fiyatı da sıfır kilometre otomobillerin fiyatlarının artması ile birlikte yükseliş göstermektedir. Peki yüksek fiyatlarda alacağımız otomobilleri neye göre seçim yaparak sahip olmalıyız yada galeriden mi oto pazarından mı araç almalıyız.

İkinci el otomobile sahip olmak beraberinde riskleri de getirmektedir. Ancak en uygun fiyata alacağınız araç sizi aracı satarken mutlu eder çünkü aldığınız gibi uygun fiyata satma rahatlığını yaşayabilirsiniz. Ancak uygun fiyata alacağınız araç beraberinde satış işleminden sonra sizi üzecek bir araç olmamalıdır.

 

Oto pazarından araba alınırmı
Oto pazarından araba alınırmı

 

Oto pazarından araba alınır mı sorusu aslında bir çok ikinci el otomobil alacak kişinin başlıca merak ettiği şeylerden birisidir. Araç sahibi olmak isteyen şahıslar geçmiş yıllarda yani henüz otomobil satış siteleri İnternet ortamında yaygınlaşmadan önce oto pazarlarından ikinci el araç alımı yapıyorlardı.

Oto pazarında araç satımı yapan bir çok galerici esnaf bulunmaktadır. Sadece oto galericiler alım satım işlemi yapmamaktadırlar normal şahıslarda vergiye kayıt olmadan aynı galericiler gibi bu iyi ticaret anlamı ile al sat yaparak kazanç elde etmeye çalışmaktadırlar.

Aracı alacağınız kişiden daha fazla aracın o anki durumu çok daha önem arz etmektedir. Çünkü aracı satan kişi bir şekilde sahip olmuştur ve satıyordur bu bir ticaret olabilir yada ihtiyaç belkide aracın modelini yükseltmektir. Eğer beğendiğiniz bir araç var ise bu oto pazarında da olabilir yada İnternet ilan sitelerinde de olabilir. Kontrol ettirmeden araç sahibi kesinlikle olmayın.

 

Oto pazarından araba seçmek
Oto pazarından araba seçmek

 

Oto pazarlarında bir çok aracı aynı gün içerisinde gözlemleyebilir ve seçebilirsiniz. Bu durum  İnternet sitelerinde gezinirken de aynı şekildedir bir çok aracı görebilir ve beğenebilirsiniz. Ancak aralarında ki far şudur; Gerçek hayatınızda dokunarak görerek her şeyini inceleyebilmek için aracın yanında olmanız gerekmektedir buda oto pazarlarında çok daha avantajlı olmaktadır. ancak başka bir ilden yada ilçeden araç alacak iseniz. İnternet ortamından araç araştırmasına girmeniz de zaman olarak size avantaj sağlayacaktır.

Kısacası oto pazarından’da araba alınır İnternet aracılığı ile bulduğunuz arabada alınır önemli olan şey aracı almadan önce kaporta,değişen,boya,motor,elektronik gibi parçaların başta olmak üzere bir çok noktasının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Aracı Nerede Kontrol Ettirebilirim

Oto pazarlarından araba alırken dikkat edilecek hususlar kısaca bunlardı eğer beğendiğiniz aracı almaya karar verdi iseniz. Kesinlikle bir oto ekspertiz hizmeti almalısınız. Çünkü alacağınız aracın sizin gözünüzden geçmesi aracın problemsiz ve size masraf çıkartmayacağı anlamına gelmemektedir. İstanbul oto ekspertiz firması bu konuda size daima hizmet vermektedir. 

yazan:Oto Ekspertiz Genel