İlk Araba Önerisi

Gün geçtikçe ülkemizin yaşam şartları artmaktadır bununla birlikte geçtiğimiz yıllarda bir lüks olarak görülen arabalar artık birer ihtiyaç haline geldiğini görüyoruz. Peki ilk kez araba sahibi olacak kişiler neye göre araba almalıdırlar ve nelere dikkat etmeleri gerekmektedir bunlara bu yazımızda yer vereceğiz.

istanbul-oto-ekspertiz-logo-2

Özellikle ikinci el vasıta almayı planlayan kişiler aracı ne için kullanacağını iyi hesaplamaları gerekmektedir. Özellikle ilk aracı ile acemilik dönemini atlatmak istiyorsa hem ekonomik hemde kullanımı kolay bir araç sahibi olunması önemlidir. İlk araba önerisi olarak eğer araç sahibi olacak kişi kullanım ve trafik ile alakalı tecrübeye yeterince sahip değil yada kendisine güvenemiyorsa pahalı araçlardan ve kullanımı zor araçlardan uzak durmalıdır.

araç markaları boya kalınlığı
ilk araba önerileri

İlk kez araç alacak kişiler için özellikler aracın boyu ve eni önem araz etmektedir. Park etmesi kolay olması için hackback araçları tercih edebilirler özellikle günümüzde hidrolik direksiyon artık yaydın ancak düşük modelli araçlarda hidrolik direksiyon olmayabilir bunun için de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü aracın direksiyonu zor döneceği için kullanımı da bir hayli zorlaşacaktır.

İlk araba önerisi 2018

Eğer ilk araba sahibi olmak için sıfır model bir araç düşünüyorsanız yine dikkat etmeniz gereken şey aracın boyutu ve fiyatıdır. Genellikle ilk aldığınız araç kısa süre içerisinde özellikle küçük park hasarları almaktadır bu yüzden fazla üzülmemeniz vede maddi yönden çok sıkıntıya girmemeniz için fiyatı en düşük tutulan bir aracı almanızı öneririz.  Özellikle Alman gurubu otomobiller kalite ve konfor olarak diğer markalardan biraz daha iyidir. Tabi fiyatı da ona göre artış göstermektedir. Size bir kaç araç modelinde önerimiz olacak.

 • BMW 1 serisi
 • Audi a1
 • Mercedes A serisi
 • Mini cooper
 • Skoda Citigo

Sıfır araba önerileri için eğer alım gücünüz yüksek ise Volkswagen markasını tercih evebilirsiniz hem otomatik hemde manüel serileri oldukça başarılı Polo ve golf kullanımı oldukça rahat ve kolay araçlardır. Ancak daha uygun fiyatlarda araç almak isterseniz. Birkaç önerimiz olabilir.

 • Renault clio
 • Kia rio
 • Hyundai i20
 • Hyundai i10
 • Honda jazz
 • Toyota yaris
 • Toyota auris

Gibi otomobiller ilk araç olarak daha rahat edebileceğiniz ve hakimiyetini rahat bir şekilde sağlayabileceğiniz araçların bazılarıdır. Özellikle ilk kez araç alacaksanız aracı kullanırken size aracın yeterli gelip gelmeyeceği yada ihtiyacınız olmayan büyük bir araca sahip olmamanızı tavsiye ederiz. ilk araba tavsiyesi olarak kullanıcı yorumlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Yakuplu oto ekspertiz
ilk kez araba alacaklara tavsiye

İlk araba önerisi 2017 , ilk araç önerisi 2018 , sıfır araba önerisi 2018, sıfır araba önerisi 2019 , sıfır otomatik araba önerisi, ilk araba alacaklar tavsiyeler, ilk kez araç alacaklara öneriler , ilk kez araba alacaklara tavsiyeler, ilk araç alacaklara öneriler

İkinci el otomobil almaya karar verdiyseniz İstanbul oto ekspertiz merkezimize de uğramayı ihmal etmeyin alacağınız aracın genel olarak tüm sistemini ve kaza durumlarını servisimizde öğrenebilirsiniz.

yazan:Oto Ekspertiz Genel